http://bonosbet.com/

ثبت نام ورود

قوانین و تعاریف پیش بینی

 

طبق استانداردهای جهانی در تمامی مسابقات نتیجه بازی حتی بازیهای حذفی در فوتبال تنها طی ۹۰ دقیقه قانونی رسمی یا زمان توافق شده  ( مثلا زمان توافق شده  در بازیهای جوانان 80 دقیقه هست ) به علاوه زمان های تلف شده مورد قبول می باشد بجز مواردی که مشخص شده است مثل شرط "کدام تیم به مرحله بعدی صعود میکند که نتیجه کل بازی مورد محاسبه قرار می گیرد.

در مورد پیش بینی نیمه ها نیز به همین صورت وقت قانونی هر نیمه یا وقت توافق شده هر نیمه به علاوه وقت های تلف شده هر نیمه  ملاک خواهد بود و در کل اطلاع از قوانین آپشنهای مختلف مسئولیت کاربر میباشد و اگر کاربری اطلاع کاملی از نحوه محاسبه یک آپشن ندارد نباید در آن شرکت کند که ما در قسمت های بعدی به تعاریف و راهنمایی در مورد اپشن های مختلف پرداخته ایم.

نتایج اکثر بازیها بصورت اتوماتیک بعد از بازی ثبت میگردد چنانچه نتیجه یک بازی توسط سایت ارائه دهنده سرویس دیرتر اعلام شد و کاربر به بازیهای مد نظر بعدی خود نرسید، ایرادی به سایت وارد نیست و کاربر حق اعتراض ندارد، کاربر باید به نحوی برنامه ریزی کند که مبلغ کافی برای همه بازیهای مد نظر خود داشته باشد که چنانچه تاخیری احیانا برای ثبت نتیجه ای بوجود آمد، مشکلی برای ثبت بازی بعدی خود نداشته باشد

تعاریف و قوانین آپشن های بازی

برای دسترسی به آپشن های بازیهای فوتبال و ثبت فرم در کنار ضرایب هر بازی بر روی علامت + کلیک کنید تا صفحه ی مربوط به آپشن های بازی مربوطه نمایش داده شود.حال به معرفی آپشن ها می پردازیم :

برنده بازی

( Match Winner )

کدام تیم در وقت قانونی بازی برنده مسابقه میشود. شامل سه حالت که به ترتیب با "1" برد تیم میزبان و "X" مساوی و "2" برد تیم میهمان میباشد

مساوی برگشت شرط

  ( Home/Away )

در این نوع ایتم چنانچه بازی مساوی شود مبلغ پیش بینی به کاربر عودت داده می شود. ولی اگر مسابقه مساوی نشود پیش بینی برنده است که تیم برنده را درست حدس کرده باشد.

کدام تیم به مرحله بعدی صعود میکند؟

( To Qualify )

این آیتم مشخص کننده تیم صعود کننده به مرحله بعدی است و بنابراین گزینه تساوی ندارد. توجه کنید تنها در این آیتم در صورت تساوی در وقت قانونی ملاک وقتهای اضافه و یا پنالتی خواهد بود و همچنین اگر بازی رفت و برگشت باشد ملاک تیم صعود کننده در پایان بازی برگشت خواهد بود، خواه این بازی در پایان بازی برگشت در 90 دقیقه تمام شده باشد یا در 120 دقیقه یا وقت اضافی، در این بازیها در صورت تساوی در دو بازی رفت و برگشت یا اگر بازی تک بازی باشد در همان بازی، مسابقه آنقدر ادامه پیدا میکند تا در وقت اضافی یا ضربات پنالتی که یک تیم به مرحله بعدی صعود نماید. توجه کنید ممکن است یک تیم بازنده بازی برگشت باشد یا نتیجه مساوی شود ولی به مرحله بعدی صعود کند، بنابراین ملاک صعود تیم به مرحله بعدی فارق از نتیجه بازی است.

 شانس دوبرابر

( Double Chance )

در این آیتم هر گزینه دو انتخاب را برای کاربر پوشش میدهد و شانس کاربر در انتخاب هر گزینه دو برابر میشود. به این ترتیب که اگر کاربر گزینه"1" X" or" را انتخاب کند در صورتی که بازی را تیم میزبان ببرد یا مساوی شود پیش بینی برنده است، اگر کاربر گزینه "1or2" را انتخاب کند در صورتی که تیم میزبان یا تیم میهمان برنده شوند پیش بینی برنده است و در صورتی که کاربر گزینه  X" or 2"  را انتخاب کند در صورتی که بازی مساوی شود یا تیم میهمان برنده شود، پیش بینی برنده خواهد بود.

 شانس دوبرابر  - نیمه اول

( Double Chance - 1st Half )

همانند آیتم شانس دوبرابر میباشد ولی نتیجه بازی در وقت قانونی نیمه اول ملاک خواهد بود.

 برنده نیمه اول

( 1st Half Winner )

همانند آیتم برنده بازی میباشد با این تفاوت که نتیجه بازی در وقت قانونی نیمه اول ملاک خواهد بود. درصورتیکه بازی‌ قبل از پایان نیمه اول نیمه کاره رها و لغو شود، پیش بینی های نیمه اول لغو میشوند. چنانچه بازی‌ در نیمه دوم نیمه کاره رها و لغو شود، پیش بینی های نیمه اول معتبر میباشند.

 برنده نیمه دوم

( 2nd Half Winner )

همانند آیتم برنده بازی میباشد با این تفاوت که نتیجه بازی در وقت قانونی نیمه دوم ملاک خواهد بود. در صورت نیمه کاره لغو شدن بازی‌ در نیمه دوم، پیش بینی های نیمه اول معتبر و پیش بینی های نیمه دوم لغو می گردند.

 پرگل ترین نیمه بازی

 ( Highest Scoring Half )

در این  پیش بینی باید مشخص کنید در کدام نیمه بازی تعداد گلهای بیشتری به ثمر میرسد. در صورتی که بازی صفر صفر شود یا هر دو نیمه تعداد گلهای مساوی داشته باشند پیش بینی تساوی برنده میشود.

 برنده هر دو نیمه

( Win Both Halves )

در این پیش بینی مشخص میکنید کدام تیم هر دو نیمه بازی را میبرد. در صورتی  که تیم انتخاب شده هر دو نیمه را ببرد ،پیش بینی برنده است.

 نیمه اول / کل بازی دابل

( HT/FT Double )

 در این پیش بینی بصورت همزمان در هر گزینه نتیجه نیمه اول و کل بازی را پیش بینی مینمایید. به این صورت که گزینه اول به معنی نتیجه نیمه اول و گزینه دوم به معنی نتیجه کل بازی است و باید هر دوپیش بینی همزمان اتفاق بیوفتد تا پیش بینی برنده شود مثلا ر/ ئال مادرید بارسلونا به معنی برد نیمه اول توسط ر‌‌ئال مادرید و برد کل بازی توسط بارسلونا هست و باید رئال مادرید نیمه اول را برنده شود و در کل بازی هم بارسلونا برنده شود که این شرط بازنده نباشد. توجه کنید در انگلیسی از چپ به راست گزینه اول مربوط به نیمه اول و گزینه دوم مربوط به کل بازی است و هر جا متن انگلیسی بود این قاعده وجود دارد، ولی در فارسی برعکس میباشد.

 دروازه بسته میزبان ( کلین شیت میزبان )

( Clean Sheet – Home )

به معنی بسته بودن دروازه تیم میزبان است یعنی تیم میهمان نمیتواند گلی به ثمر برساند و در این صورت گزینه "بله" برنده است و در غیر اینصورت گزینه "نه" برنده است .

 دروازه بسته مهمان( کلین شیت میهمان )

( Clean sheet - away )

به معنی بسته بودن دروازه تیم میهمان است یعنی تیم میزبان نمیتواند گلی به ثمر برساند و در این صورت گزینه "بله" برنده است و در غیر اینصورت گزینه "نه" برنده است.

 آیا هر دو تیم گل می زنند؟

( Both Teams To Score )

از تعریف شرط مشخص هست که در صورتی که شما گزینه "بله" را انتخاب کرده باشید و هر دو تیم گل بزنند شرط برنده است ولی چنانچه بازی صفر صفر شود یا یکی از تیمها گلی نزند پیش بینی شما باخته است.

 آیا هر دو تیم در نیمه اول گل می زنند؟

( Both Teams To Score - 1st Half )

همانند آیتم بالا با این تفاوت که معیار وقت قانونی نیمه اول بازی میباشد.

 آیا هر دو تیم در نیمه دوم گل می زنند؟

( Both Teams To Score - 2nd Half )

همانند آیتم بالا با این تفاوت که معیار وقت قانونی نیمه دوم بازی میباشد.

 برنده بازی با دروازه بسته

( Win To Nil )

از تعریف ان مشخص هست که پیش بینی در صورتی برنده است که تیم انتخابی برنده بازی باشد بدون اینکه گلی دریافت کند.

 زوج یا فرد

( Odd/Even )

در این ایتم باید مشخص کنید مجموع گلهای مسابقه زوج است یا فرد . نتیجه صفر - صفر زوج حساب میشود.

 زوج یا فرد در نیمه اول

( Odd/Even 1st Half )

در این ایتم باید مشخص کنید مجموع گلهای مسابقه دروقت قانونی نیمه اول زوج است یا فرد.نتیجه صفر صفر زوج حساب میشود.

 برنده حداقل یکی از نیمه ها

( To Win Either Half )

در این ایتم تیم انتخابی باید حداقل یک نیمه بازی را ببرد تا پیش بینی برنده باشد.

 نتیجه بازی / آیا هر دو تیم گل میزنند؟

( Results/Both Teams To Score )

این ایتم بطور همزمان هم برنده بازی و هم اینکه آیا هر دو تیم گل میزنند یا خیر را بررسی میکند. آیتم اول به معنی برنده بازی در وقت قانونی و آیتم دوم به معنی آیا هر دو تیم گل میزنند یا خیر میباشد، که کاربر باید هر دو مورد را درست حدس زده باشد که پیش بینی برنده باشد به عنوان مثال در بازی چلسی و منچستر اگر کاربر گزینه میزبان/بله را انتخاب کند به این معنی است که چلسی باید برنده بازی باشد و هر دو تیم در وقت قانونی گل بزنند که پیش بینی برنده باشد . توجه کنید در انگلیسی از چپ به راست گزینه اول مربوط به نتیجه و گزینه دوم مربوط به گل زنی هردو تیم است .

 تیم میزبان حداقل یک گل میزند

( Home Team Score a Goal )

طبق این ایتم فارغ از نتیجه بازی تیم میزبان حداقل باید یک گل یا بیشتر بزند که گزینه " بله " برنده باشد اگر میزبان گل نزند گزینه  "خیر" برنده است  .

 تیم میهمان حداقل یک گل میزند

( Away Team Score a Goal )

طبق این ایتم فارق از نتیجه بازی تیم میهمان حداقل باید یک گل یا بیشتر بزند که گزینه " بله " برنده باشد اگر میهمان گل نزند گزینه  "خیر" برنده است  .

 برنده بازی در 10 دقیقه ابتدایی

( First 10 min Winner )

با اینایتم تنها نتیجه بازی در 10 دقیقه اول بازی یعنی تا دقیقه 10 بازی مورد نظر است و تنها گلهای این دقایق محاسبه میشوند . توجه کنید دقیقه 10 بازی یعنی از دقیقه 00 تا دقیقه 9:59 و مثلا دقیقه 10:02 یعنی ده دقیقه و دو ثانیه جزو ده دقیقه اول بازی نیست.

 زننده اولین گل بازی

( First Team To Score )

تیمی که اولین گل بازی را به ثمر میرساند را مشخص می کند .

 زننده آخرین گل بازی

( Last Team To Score )

تیمی که آخرین گل بازی را به ثمر میرساند را مشخص می کند.

مجموع گل های بازی

( Goals Over/Under )

این ایتم مجموع گلهای مسابقه را در نظر گرفته با توجه به عددی که کاربر انتخاب کرده است مشخص میکند گل مورد نظر بالاتر از آن عدد هست یا پایینتر.  مثلا اگر کاربر بالای 2.5 گل را انتخاب کرده باشد و نتیجه بازی 2-1 شده باشد یعنی 3 گل در بازی به ثمر رسیده و عدد سه بزرگتر از عدد 2.5 میباشد و پیش بینی برنده است . ولی در خصوص مواردی که عدد شرط به جای 0.5  مثلا   0.25 یا 0.75  در قسمت اعشاری داشت، حالتهای دیگری به جز برد و باخت نیز خواهیم داشت مثل نیم برد و نیم باخت و برگشت شرط ، این حالتها را به همراه تعاریف مربوطه در جداول زیر بطور کامل مشخص کرده ایم :

 

 

 

 

 

 

برای آشنایی با حالت های مختلف گل بالا / پایین میتوانید از جدول زیر استفاده کنید :

و برای مواردی که در جدول آورده نشده است نیز به این صورت عمل کنید که مجموع گلهای بازی را از عدد آور/آندر در حالت آور کم کنید  و در حالت آندر عدد آور/آندر را از مجموع گلهای بازی کسر کنید و نتیجه حاصل را در شرایط زیر مقایسه کنید  :

اگر حاصل برابر صفر بود  آنگاه پیش بینی شما فسخ می شود و مبلغ پیش بینی برگشت داده می شود.

اگر حاصل برابر 0.25-  بود آنگاه نتیجه پیش بینی شما نیم باخت می شود.

اگر حاصل برابر 0.25+  بود آنگاه نتیجه پیش بینی شما نیم برد می شود.

اگر حاصل بزرگتر از 0.25+  بود آنگاه نتیجه پیش بینی شما برد می شود.

اگر حاصل کوچکتر از 0.25 -  بود آنگاه نتیجه پیش بینی شما باخت می شود.

تاکید میشود این فرمولها و این قوانین جهانی هستند و این مطالب تنها راهنما برای کاربر میباشد و کاربر باید کاملا آگاهی داشته باشد که هر آپشن به چه صورت محاسبه میشود و با اطلاع کامل در مسابقه شرکت کند. مسئولیت آگاهی و اطلاع با کاربر میباشد و هرگونه اعتراضی نسبت به عدم آگاهی برای محاسبات مورد پذیرش نیست.

 مجموع گلهای بازی در نیمه اول

( Goals Over/Under 1st Half )

همانند آیتم بالا میباشد ولی فقط گلهای وقت قانونی نیمه اول محاسبه میگردد.

 مجموع گلهای بازی در نیمه دوم

( Goals Over/Under 2nd Half  )

همانند آیتم بالا میباشد ولی فقط گلهای وقت قانونی نیمه دوم  محاسبه میگردد

مجموع گل های میزبان

 ( Total - Home )

این آیتم تنها تعداد گلهای تیم میزبان را در نظر میگیرد و با توجه به عدد انتخاب شده برای شرط مشخص میکند که تعداد گلهای میزبان از عدد انتخاب شده بزرگتر هست یا کمتر میباشد.

  مجموع گل های میهمان

( Total - Away )

این آیتم تنها تعداد گلهای تیم میهمان را در نظر میگیرد و با توجه به عدد انتخاب شده برای شرط مشخص میکند که تعداد گلهای میهمان از عدد انتخاب شده بزرگتر هست یا کمتر میباشد.

 برنده بازی / مجموع گلهای بازی

( Result/Total Goals )

در این ایتم هر دو گزینهمجوع گل های بازی یا اور آندر  و نتیجه بازی با هم بررسی میشوند به این صورت که گزینه اول مربوط به برنده مسابقه و گزینه دوم مربوط به بالا یا پایین بودن گلهای بازی است.  مثلا آرسنال  /اُور ۲.۵ به معنی این است که آرسنال برنده بازی میشود و تعداد گلهای بازی در مجموع بالاتر از۲.۵یا اُور خواهد شد. توجه کنید در حالت انگلیسی از چپ به راست اولین گزینه مربوط به برنده بازی و دومین گزینه مربوط به گلهای بازی است و در فارسی عکس این حالت میباشد.

تعداد دقیق مجموع گلهای بازی

( Exact Goals Number )

در این ایتم باید مجموع گلهای بازی بصورت دقیق بررسی شود و  یعنی اگر کاربر عدد 3 را برای تعداد دقیق گل انتخاب کرده باشد یعنی بازی 3 گل دارد بنابراین تمام نتایجی که مجموع گلهای میزبان و مهمان  عدد 3 بشود پیش بینی برنده هست و اگر تعداد دقیق مجموع گل های میزبان و مهمان  بالاتر یا پایینتر شود پیش بینی بازنده میشود.

تعداد دقیق مجموع گلهای بازی در نیمه اول

( 1st Half Exact Goals Number )

همانند ایتم بالا با این تفاوت که تنها گلهای وقت قانونی نیمه اول در نظر گرفته میشود.

 تعداد دقیق مجموع گلهای بازی در نیمه دوم

( 2nd Half Exact Goals Number )

همانند ایتم بالا با این تفاوت که تنها گلهای وقت قانونی نیمه دوم  در نظر گرفته میشود.

 تعداد دقیق گلهای میزبان

( Home Team Exact Goals Number )

در این ایتم تعداد دقیق گلهای تیم میزبان با عدد انتخاب شده در شرط مقایسه میشود و در صورت برابر بودن پیش بینی برنده است.

 تعداد دقیق گلهای میهمان

( Away Team Exact Goals Number )

در این شرط تعداد دقیق گلهای تیم میهمان با عدد انتخاب شده در شرط مقایسه میشود و در صورت برابر بودن پیش بینی برنده است.

 نتیجه دقیق

( Correct Score )

این ایتم نتیجه بازی را مشخص میکند و پیش بینی در صورتی برنده است که کاربر دقیقا نتیجه را درست پیش بینی کرده باشد .ضمنا در حالت انگلیسی گلهای میزبان در سمت چپ و گلهای میهمان در سمت راست قرار دارند، در حالت فارسی برعکس.

 نتیجه دقیق نیمه اول

( Correct Score 1st Half )

همانند ایتم بالا میباشد ولی فقط گلهای وقت قانونی بازی در نیمه اول ملاک است. در مورد فارسی و انگلیسی بودن نیز همانند آیتم نتیجه دقیق میباشد.

 هندیکپ آسیایی

( Asian Handicap )

هندیکپ آسیایی نوع خاصی‌ از هندیکپ است که برای مسابقات فوتبال استفاده می شود. هندیکپ با توجه به قدرت هر یک از تیم‌‌ها تعیین می‌شود. این گزینه باعث می شود که ضرایب تیم‌‌ها به هم نزدیکتر باشند و هیجان بیشتری ایجاد گردد.در هندیکپ آسیایی برخلاف پیش بینی روی نتیجه مسابقه که سه گزینه برای پیش بینی وجود داشت تنها دو گزینه برای پیش بینی وجود دارد. اساس کار هندیکپ به این صورت است که با اضافه کردن یا کسر کردن تعدادی گل از یکی از دو طرف مسابقه موازنه برقرار میشود.
در پیش بینی هندیکپ علاوه بر برد و باخت سه مفهوم جدید هم اضافه میشوند. که در جدول زیر آمده اند :

برای آشنایی با حالت های مختلف هندیکپ آسیایی میتوانید از جدول زیر استفاده کنید :

همچنین ممکن است مواردی وجود داشته باشد که در جدول بالا ذکر نگردیده باشند ولی کابر اگر در آن مسابقه شرکت میکند باید از قوانین آن با توجه به اینکه این قوانین بر طبق استانداردهای جهانی میباشند آگاهی کافی داشته باشد. بطور کلی برای مواردی که در جدول بالا وجود ندارند به این صورت عمل نمایید   :گلهای میهمان را از گلهای میزبان کسر کنید و با عدد هندیکپ جمع کنید توجه کنید علامتهای منفی باید لحاظ شوند، سپس با توجه به عدد حاصل بدست اومده نتیجه شرط را محاسبه کنید :

اگر حاصل برابر صفر بود آنگاه  شرط فسخ می شود و مبلغ پیش بینی برگشت داده می شود.

اگر حاصل برابر 0.25 - بود آنگاه پیش بینی نیم باخت می شود.

اگر حاصل برابر  0.25 + بود آنگاه پیش بینی نیم برد می شود.

اگر حاصل بزرگتر از 0.25 + بود آنگاه پیش بینی برنده می شود.

اگر حاصل کوچکتر از 0.25 -  بود آنگاه پیش بینی بازنده می شود.

تاکید میشود این فرمولها و این قوانین جهانی هستند و این مطالب تنها راهنما برای کاربر میباشد و کاربر باید کاملا آگاهی داشته باشد که هر آپشن به چه صورت محاسبه میشود و با اطلاع کامل در مسابقه شرکت کند. مسئولیت آگاهی و اطلاع با کاربر میباشد و هرگونه اعتراضی نسبت به عدم آگاهی برای محاسبات مورد پذیرش نیست.

 هندیکپ آسیایی نیمه اول

 ( Asian Handicap First Half )

این آیتم مثل هندیکپ آسیایی میباشد با این تفاوت که تنها گلهای وقت قانونی نیمه اول منظور میشوند .

هندیکپ سه حالته یا اروپایی

(Handicap Result)

در هندیکپ ۳تایی‌ یا اروپایی شرطبندی به شکلی‌ است که قابلیت مساوی نیز هست یعنی جمعاً (۳) حالت شرط وجود دارد در این حالت از تیم انتخاب شده تعداد مشخصی گل کسر یا اضافه میشود مثلا اگر هندیکپ برد -1 انتخاب شود از تیم انتخاب شده شما یک گل کسر میشود و تیم مورد نظر شما باید با اختلاف دو گل یا بیشتر برنده شود تا شرط شما برنده گردد چنانچه تای یا مساوی -1 انتخاب شود تیم مهمان باید با اختلاف یک گل بازی را ببرد تا شرط شما مساوی شود و شما برنده شوید . همینطور برای حالت مثبت نیز میتوان این توضیحات را بسط داد..
 

هندیکپ (۱-) : در صورتی‌ که تیم منتخب شما با اختلاف (۲) گل یا بیشتر برنده شود، شرط برنده است.
 

هندیکپ مساوی (tie)  : فرض کنید شما هندیکپ مساوی +1 را انتخاب کرده اید . این بدین معناست که بعد از دادن یک گل آوانس به تیم مهمان نتیجه بازی مساوی شود، پیش بینی شما برنده است به عنوان مثال شما هندیکپ +1 مساوی را انتخاب کردید پس تیم مهمان باید با اختلاف یک گل بازنده شود تا حالت مساوی در پیش بینی شما ایجاد شود و پیش بینی شما برنده گردد. حال برای هندیکپ مساوی -1 در نظر بگیرید شما مساوی -1 پیش بینی کرده اید این یعنی اگر از مهمان یک گل کم شود بازی مساوی شود یعنی اگر مهمان با اختلاف یک گل ببرد پیش بینی شما برنده می شود .

هندیکپ (۱+) : در صورتی که تیم‌ منتخبتان برنده شود یا بازی‌ مساوی شود، پیش بینی برنده است. ولی اگر تیم منتخب شما با یک گل یا بیشتر ببازد پیش بینی بازنده است . حالت +2 را به عنوان مثال دیگر در نظر بگیرید اگر تیم منتخب شما برنده شود یا بازی مساوی شود یا با اختلاف یک گل شکست بخورد پیش بینی شما برنده است ولی اگر با اختلاف دو گل یا بیشتر ببازد پیش بینی شما بازنده خواهد بود.
 

 

هندیکپ سه حالته یا اروپایی نیمه اول

(Handicap Result 1st Half)

این پیش بینی مثل هندیکپ اروپایی یا سه حالته میباشد با این تفاوت که تنها گلهای وقت قانونی نیمه اول منظور میشوند.
 

برنده تعداد کرنرها

(Corners 1x2 )

این پیش بینی مشخص میکند کدام تیم بیشترین تعداد کرنر در وقت قانونی بازی به ثمر میرساند.
 

تعداد کرنرها آور-آندر

(Corners Over Under)
 

این پیش بینی مشخص میکند مجموع کرنرهای بازی از یک عدد مشخص بالاتر میباشد یا پایینتر یا مساوی است .